"Liga lu' Lică". Avântul Măneciu - Tricolorul Breaza 4-4

Un meci foarte spectaculos, cu răsturnări de situație neașteptate,în această după-amiază la Măneciu, între Avântul şi Tricolorul Breaza. Deși în fața lor s-a aflat echipa de pe locul 3, jucătorii brezeni au trecut repede la cârma partidei, înscriind două goluri în primele minute, prin
Vișan și Șovăială, dar s-au văzut egalați până la pauză pe fondul unor greșeli defensive. Imediat după reluare, gazdele au punctat pentru 3-2 intrând pentru prima dată în avantaj, dar nu pentru mult timp, pentru că aceiași Vișan și Șovăială și-au trecut în cont câte o „dublă”, scorul redevenind favorabil brezenilor. Pe final, formația gazdă a reușit egalarea la 4. A fost un meci frumos, muncit, din care, cu puțină șansă, oaspeţii (în mare căutare de puncte) puteau pleca cu toate punctele puse în joc.
Tricolorul Breaza: Petrescu - Drăgoi, Soreanu, Basma, Fl.Voinea - Negotei, Brânzea, Vișan, Cojocaru - Urdea, Șovăială (cpt.). Au mai evoluat: Iordache, Nica. Antrenor: Marius Vişan.
Sursa: csotricolorulbreaza.blogspot.ro.

0 Response to ""Liga lu' Lică". Avântul Măneciu - Tricolorul Breaza 4-4"