Fortuna II a câştigat contestaţia în faţa formaţiei CSM II Câmpina

La aproximativ trei săptămâni după disputarea partidelor din sferturile de finală ale fazei judeţene a Cupei României, în sfârşit, "JAF" Prahova a luat o decizie privind contestaţia formulată de Fortuna II Poiana Câmpina împotriva formaţiei CSM II Câmpina.
Reamintesc că la momentul respectiv, Fortuna II a contestat că echipa adversă nu a prezentat tabelul cu cei 15 jucători de la prima echipă, meciul - amănunt important - disputându-se la numai câteva zile după oficializarea retragerii formaţiei CSM Câmpina din Liga a 3-a.
În cele din urmă, după consultări şi cu compartimentele de specialitate din FRF, comisiile lu' "Don Lică" au decis să dea curs contestaţiei formulate de Fortuna II şi să-i confere acesteia victoria cu 3-0 şi calificarea în semifinale, după ce pe teren, după 0-0 la finalul a 120 de minute, CSM II se impusese la lovituri de departajare.

0 Response to "Fortuna II a câştigat contestaţia în faţa formaţiei CSM II Câmpina"