"Liga lu' Lică". AFC Brebu - Petrolistul Boldeşti 1-2

Meci foarte important ieri după-amiază la Brebu, pentru formaţia locală, AFC Brebu, aflată într-o cursă contracronometru pentru salvarea de la retrogradare. Misiunea brebenilor se anunţa cu atât mai grea cu cât adversarul era ocupanta locului al doilea în clasament, Petrolistul Boldeşti. Gazdele au reuşit să conducă la pauză cu 1-0, după ce M. Dragomir a deschis scorul în minutul 24,
dar în repriza secundă boldeştenii au întors rezultatul partidei prin golurile marcate de I. Ionescu (minutul 55) şi G. Bociu (72).
Antrenorul Robert Săvulescu a trimis în teren pentru AFC Brebu următorul "11": Niţă - Georgescu, Militaru, Dragomir, Durbac - Marcu, Dorişor, Burchi, Ciobotaru - B. Dumitru, Prodan. Au mai jucat: Gorgan şi Rada.

0 Response to ""Liga lu' Lică". AFC Brebu - Petrolistul Boldeşti 1-2"