Amical. Fortuna Poiana Câmpina - Conpet Ploieşti 7-2

Profitând de pauza impusă prin retragerea din competiţie a adversarelor, singurele formaţii prahovene care mai activează în Liga a 3-a, Fortuna Poiana Câmpina şi Conpet Ploieşti, s-au întâlnit într-un meci amical, disputat în această dimineaţă pe stadionul "Rafinăriei" din Câmpina.
Fortuna a demonstrat o formă extraordinară, marcând 6 goluri numai în primele 45 de minute."Mai păstraţi şi pentru Chindia!", le-a strigat un şugubăţ din tribună, cu referire la derby-ul de săptămâna viitoare.
În final, Fortuna s-a impus cu impus cu scorul de 7-2 (6-1), golurile fiind marcate de Chipirliu (7, 17), B. Năstase (10), V. Munteanu (14), Camara (24-11m), M. Marin (45), Antohi (62), respectiv, Stanca (40), Dalu (55).
La meci a asistat şi secundul echipei naţionale, Vivi Răchită, care a discutat mult cu Ştefan Dumitrache, Pompiliu Stoica şi Marius Vişan, după care şi a continuat drumul spre Braşov, acolo unde va asista în această seară la partida FC Braşov - Universitatea Cluj, din Liga I.
Iată formulele de start aliniate de cei doi antrenori:
Fortuna: Zegheru - Jugaru, M. Marin, I. Stan, Damian - Minciună, Barbu - V. Munteanu, Chipirliu, B. Năstase - Camara. Au mai jucat: Stroescu - Antohi, Cristescu, Buhuşi, A. Gheorghe.
Conpet: Marinică - I. Constantin, D. Badea, Stanca, Savu - Maria, C. Munteanu, Ruptureanu, Anghel - Stăncescu, Dalu. Au mai jucat: Ene - Cl. Dumitrescu, Arnăutu, Jipa, Tudorache, Herea, Ţugui, Georgescu, Manea.
După acest meci, Fortuna Poiana Câmpina îşi continuă programul obişnuit, va susţine şi mâine un antrenament, chiar pe stadionul care a găzduit amicalul de astăzi, apoi după o zi liberă, de luni se va intra în linie dreaptă pentru derby-ul campionatului, o partidă care va decide în mare măsură echipa promovată, Fortuna Poiana Câmpina - Chindia Târgovişte, joc programat vineri, 23 mai, ora 18.00, pe stadionul "Fortuna" din Poiana Câmpina.

0 Response to "Amical. Fortuna Poiana Câmpina - Conpet Ploieşti 7-2"