Cupa României, faza judeţeană. AS Tufeni - AFC Brebu 5-1

În primul meci oficial din 2015, liderul din "Super...lică", AS Tufeni, a dispus fără nici o emoţie de una dintre echipele care gâfâie în primul eşalon judeţean, AFC Brebu. Tufenarii pregătiţi de Robert Stoica au învins cu un categoric 5-1, după 2-0, la pauză, pe lista marcatorilor trecându-şi numele Brebenel (minutele 25, 43, 50) şi Ilioiu (minutele 85 şi 90). Tripla realizată de Brebenel (foto - în centrul imaginii) a fost prilej de glume la stadion, pentru că brebenii au fost învinşi de... Brebenel!
AS Tufeni a jucat în formula: T. Ionescu - R. Vasile, Braşoveanu, A. Ştefan, Gagiu - Fomenco, Ursea, Comnoiu, Ilioiu - Mocanu, Brebenel. Au mai jucat Zmoleanu şi Stamate.
Partida a fost arbitrată de Viorel Căunei, din Plopeni, care a fost ajutat de Gabriel Răduţă şi Claudiu Dumitru, observator fiind ploieşteanul Stelian Achimescu.

0 Response to "Cupa României, faza judeţeană. AS Tufeni - AFC Brebu 5-1"