Amical. Vulturii Proviţa de Sus - Tricolorul Breaza 3-5

Ieri după-amiază, Tricolorul Breaza a câștigat și cea de-a doua partidă de pregătire din această vară, scor 5-3, cu Vulturii Provița de Sus. Pentru formația brezeană au marcat Vișan - creditat cu o triplă - și Bunea - care și-a trecut în cont o dublă, toate golurile echipei învingătoare fiind marcate în cea de-a doua repriză, la pauză gazdele aflându-se la conducere cu 1-0.
Antrenorul Marius Vișan a aliniat la startul jocului următorul "11": Iscru - Grigoraș, Neagu, Soreanu, Basma, Chivu, M. Duricu, Bunea, Coman, Vișan, Vintilă. Au mai evoluat: D. Constantin - Voinea, Mușea, Cârciu,  I. Călin, Anghel (ultimii doi, proveniți de la echipa de juniori C).
"Tricolorii" vor încheia săptămâna sâmbătă, cu un alt meci amical, împotriva colegei de eșalon, AS Tufeni, meci ce va avea loc pe terenul din Tufeni, de la ora 11.
Sursa text şi foto: csotricolorulbreaza.blogspot.ro.

0 Response to "Amical. Vulturii Proviţa de Sus - Tricolorul Breaza 3-5"