Liga C Prahova. Sportul Câmpina - Victoria Olteni 5-0

Succes categoric în această dimineaţă pentru formaţia Sportul Câmpina, în partida de pe teren propriu în faţa formaţiei Victoria Olteni. Oaspeţii au rezistat aproape o repriză, după care au cedat în primul rând din punct de vedere fizic. Mai întâi a fost "dubla" lui Ed. Constantin, în minutele 43 şi 45, pentru ca după pauză pe teren să existe practic o singură formaţie, Sportul Câmpina, care a mai înscris de încă trei ori şi o mai putea face de alte cel puţin tot atâtea ori, scorul final fiind stabilit la 5-0.
Sportul Câmpina a început partida cu formula: Bucuroiu - Biro, Bratosin, Neagu, I. Dinică, Rădulescu, Ed. Constantin, Talangă, Lungu, Chiţu, Cismaru, iar pe banca de rezerve s-au aflat Căpăţână, Bondilă, Călăraşu, Pantaia şi L. Dinică.
Filmul primului gol, minutul 43 - un pas în adâncime, îl găseşte foarte bine pe Ed. Constantin, care trece de doi fundaşi adverşi, rămâne singur cu portarul şi trimite mingea peste acesta în plasă.

0 Response to "Liga C Prahova. Sportul Câmpina - Victoria Olteni 5-0"