"Liga lu' Lică". Unirea Cocorăştii Colţ - AS Tufeni 2-1

AS Tufeni a venit la Cocorăştii Colţ din postura unei nou-promovate care în primele trei etape înregistrase tot atâtea victorii. Iar în prima parte a meciului, tufenarii şi-au respectat statutul, ei fiind cei care au deschis scorul, prin B. Anghel (foto), în minutul 33. Apoi, elevii lui Robert Stoica au fost egalaţi înainte de pauză, prin Ad. Mihai, pentru ca în repriza secundă, pe fondul unui joc mai avântat al gazdelor şi al pasului înapoi făcut de oaspeţi, victoria să revină gazdelor, la limită, cu 2-1, golul victoriei fiind reuşit de Cazan.